Odtwórz wideo

AquaBike

czyli rowery w wodzie

Zwany również: Hydro cycling, aqua cycling, aquaspinning, hydrospinning.

Jest to jazda na rowerku stacjonarnym pod wodą, czyli dynamiczny trening o charakterze wytrzymałościowym, który odbywa się przy energicznej muzyce na specjalnych rowerach treningowych zanurzonych w wodzie.

Rower i pływanie to dwie niezwykle wartościowe formy aktywności fizycznej. Obie pozwalają zadbać o kondycję, wzmocnić mięśnie i stawy, a także spalić kalorie. AquaBike łączy oba te sporty!

Aktywność polecana właściwie każdemu!

Ze względu na swój nisko obciążeniowy charakter, zajęcia te są wyjątkowo bezpieczne i polecane są dla osób w każdym wieku w na każdym poziomie kondycji fizycznej. Czyli w jednych zajęciach może uczestniczyć babcia z wnuczką 🙂

Instruktor zajęć HYDRORIDER® pozwala każdemu na dopasowanie intensywności ćwiczeń do swojej kondycji i celów. Dlatego jedne zajęcia przeznaczone są dla osób w różnej sytuacji, również dla osób:

  • starszych
  • z nadwagą lub otyłych
  • wymagających rehabilitacji
  • dla sportowców
  • dla każdego!

Zadbaj o swoje zdrowie z zajęciami AquaBike

Poznaj szereg prozdrowotnych korzyści:

Na podwodnym rowerze zrzucisz zbędne kilogramy!

Świetna aktywność wspomagająca proces chudnięcia i atrakcyjniejszy wygląd.

Spalisz nawet do 1200 kcal podczas jednych zajęć

Ponieważ ruch odbywa się w wodzie, to jest poddany mocnemu oporowi, dlatego Twoje ciało pracuje ciężej w wodzie, podnosi to tempo metabolizmu i pozwala spalić między 600 a 1200 Kcal podczas jednych zajęć. Pomaga więc utrzymać Ci ujemny bilans kaloryczny niezbędny do schudnięcia.

Zredukujesz tkankę tłuszczową, wysmuklisz ciało

Typowy wysiłek aerobowy podczas zajęć AQUA BIKE'U sprawia, że organizm skutecznie spala tkankę tłuszczową, a na jej miejsce buduje tkankę mięśniową. Dzięki temu skutecznie wysmuklisz swoją sylwetkę i ujędrnisz ciało. Dodatkowo "pedałowanie" w wodzie również likwiduje obrzęki i zapobiega żylakom.

Zredukujesz cellulit

Podczas jazdy na rowerze w wodzie ciśnienie hydrostatyczne wody połączone z ruchem, działa na ciało jak MASAŻ LIMFATYCZNY. Pomaga on skutecznie pozbywać się szkodliwych produktów przemiany materii oraz toksyn. W połączeniu z poprawionym krążeniem oraz redukcją tkanki tłuszczowej pomaga poprawić wygląd skóry i zredukować cellulit.

Poprawisz kondycję fizyczną

Niezależnie na jakim poziomie teraz jest!

Lepsza wydolność krążeniowa

Ponieważ nasze tętno w wodzie jest o ok. 10% niższe niż na lądzie, podczas zajęć możesz pracować z większą intensywnością przy niższym tętnie.

Zwiększony przepływ krwi

Dzięki ciśnieniu hydrostatycznemu wody podczas zajęć zwiększa się przepływ krwi, co dodaje energii twoim mięśniom i nie męczą się one tak szybko. Jest to też wskazane przy chorobach serca oraz cukrzycy, ponieważ taka stymulacja naczyń krwionośnych zmniejsza ich sztywność. 

Poprawiona wydolność oddechowa

Dobry oddech stymuluje obieg krwi i dostarczanie tlenu do mięśni, co pozwala im sprawniej pracować. Większość ludzi ćwicząc w wodzie, nie odczuwa efektu braku oddechu, dlatego rowery w wodzie pomagają łagodnie zwiększać zdolność aerobową ćwiczącego.

Zadbasz o stawy i kręgosłup

Fitness w wodzie zalecany jest dla osób mających problemy z kręgosłupem, zapaleniem stawów, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę.

Gdy ciało jest w pionie zanurzone w wodzie po szyje, ciężar odczuwalny wynosi ok. 10% ciężaru własnego ciała (np. przy wadze 70 kg, odczuwalny ciężar to 7 kg). Dlatego nie występuje tu  obciążenie stawów ani kręgosłupa jak przy tradycyjnych ćwiczeniach.​​​​​​​

​​​​​​​Usprawnia stawy po przebytych urazach i operacjach.

Wykonywanie ruchów w wodzie, czyli bez obciążenia usprawnia cały aparat mięśniowo-stawowy naszego organizmu. Jest aktywną formą terapii stosowaną w sanatoriach i placówkach rehabilitacyjnych, polecaną przez fizjoterapeutów i rehabilitantów.

Ulga dla kręgosłupa

W wodzie nasze krążki międzykręgowe zbite pracą w pozycji stojącej lub siedzącej, poddane sile wyporu i ciśnieniu hydrostatycznemu, oddalają się – następuje elongacja kręgosłupa, czyli jego rozciągnięcie. 

Lepiej się poczujesz: redukcja stresu i lepszy sen

Oczywiście jeszcze jednym istotnym efektem zajęć jest bardzo dobre samopoczucie. Jest to naprawdę ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy narzekamy na stres.

Już po pierwszym treningu poczujesz przypływ energii, będziesz cieszył się lepszym samopoczuciem! Wzmocnisz organizm!

Zajęcia świetnie wpływają na poprawę nastroju dzięki wytwarzaniu się endorfin. Relaksują mięśnie, ponieważ podczas treningu w wodzie nie czujemy zmęczenia, chociaż mięśnie pracują bardzo intensywnie. Trening ten minimalizuje też ryzyko powstawania zakwasów.

Poznaj zajęcia AquaBike dla Ciebie

AquaBike we Władysławowie to świetny sposób spędzania wolnego czasu.

Trening odbywa się na specjalnie skonstruowanych rowerach, które stoją na dnie basenu. Ciało zanurzone jest częściowo, tak żeby poziom wody znajdował się między pasem a klatką piersiową ćwiczącego.

AQUA BIKE to nie tylko jazda na rowerze w wodzie. Zajęcia wzbogacane są różnymi ćwiczeniami takimi jak: zmiana pozycji ciała, praca rąk z wykorzystaniem oporu wody, przy jednoczesnym pedałowaniu na rowerze.

Ważnym aspektem jest również to, że wykorzystujemy rower do wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, pośladków, grzbietu, ponadto rozciągamy kręgosłup, całe ciało i praktykujemy ćwiczenia oddechowe podczas jazdy.

Jednym słowem jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenia, które na lądzie mogłyby być trudne do wykonania lub powodować ryzyko kontuzji.

Serdecznie zapraszamy

AquaBike

Wzmocnij organizm! Poczuj dawkę radości

Aqua Bike w COS w CETNIEWIE z ”SchudnijZdrowo”!

Grafik

Zajęcia w poniedziałek i środę 18.45.-19.45

Zajęcia w sobotę i niedzielę 18.00.-19.00

Minimalna ilość osób aby zajęcia się odbyły 5 

Cennik

  • 45 zł pojedyncze wejście
  • 410 zł – karnet 10 wejść ‼️ważny 3 miesiące‼️

Regulamin

Możliwość odwołania rezerwacji najpóźniej dzień przed zajęciami do godz.  12:00.

Miejsce

Centralny Ośrodek Sportu
im. Feliksa Stamma
Cetniewo
84-120 Władysławowo,
ul. Żeromskiego
https://cetniewo.cos.pl/