Soki Świeżo Wyciskane czy Soki Jednodniowe?

Soki świeżo wyciskane są lepsze od soków jednodniowych.
Co prawda soki jednodniowe nie zawierają konserwantów, ale nie zawierają też cennych enzymów, bo te są aktywne tylko do 15 minut od chwili wyciśnięcia. Nie zawierają wielu witamin i fitosubstancji wrażliwych na światło, temperaturę i tlen. I cena ich jest bardzo wysoka. Zatem bardziej opłacalne jest wyciskanie soków w domowej wyciskarce.

PAMIĘTAJ: NIEWAŻNE, CO ZJESZ – WAŻNE CO PRZYSWOISZ.

Terapia Sokami to naturalna terapia przywracania zdrowia i odmładzania organizmu. To terapia dająca energię i urodę. To błyskawiczny sposób na uzupełnienie niedoborów leczniczych i substancji naturalnych.
Picie soków jest najszybszym sposobem na przywrócenie równowagi w organizmie.

SOKI DAJĄ WIĘCEJ ENERGII.

Mniej energii na trawienie to więcej energii dla Ciebie.
Jeśli jemy warzywa i owoce w całości, organizm aż 80% swojej energii przeznacza na trawienie – a mniej na procesy regulacji, samoleczenia, oczyszczania z toksyn. Świeżo wyciskane soki zawierają własne, endogenne enzymy, dzięki którym właściwie trawią się same, nie obciążając Twojego organizmu.
Trudno uwierzyć, ale szklanka soku na czczo daje taki zastrzyk energii, jak filiżanka kawy.

ŻYCIE BEZ STRESU JEST MOŻLIWE

Stres może powodować zmęczenie i zły nastrój oraz brak energii, co utrudnia zdrowe odżywianie. Wynikiem tego jest emocjonalne przejadanie się i tycie. Stres niszczy składniki odżywcze, takie jak magnez i witamina C, ale na szczęście są SOKI. Wiele soków warzywnych zawiera te bardzo wartościowe składniki zwalczające lęki i depresję.
Potas i magnez znajdujący się w warzywach mogą również uspokoić Cię od wewnątrz, ponieważ relaksują naczynia krwionośne i utrzymują niższe ciśnienie krwi. Aby zmniejszyć stres, do soków dodaj warzywa liściaste takie jak szpinak, pietruszkę, jarmuż, seler naciowy czy sałata i wyciskaj sok z ziemniaków, papryki, fasolki szparagowej czy kopru włoskiego.

LECZ SIĘ … NATURALNIE SOKAMI.

Naturalne aktywne substancje zawarte w sokach: karotenoidy, polifenole i flawonoidy:
Chronią Twoje DNA przed złymi zmianami, mutacją
Blokują powstanie stanów zapalnych
Blokują rozwój fazy inicjacji czyli powstania raka
Hamują przepływ informacji między komórkami rakowymi i otaczającą je tkanką, tym samym osłabiają i niszczą komórki raka.
Dzięki sokom unikasz wielu poważnych chorób, a nawet możesz je leczyć, rośliny i owoce są jedynym źródłem które Ci w tym pomogą.
Posted in DIETA, ZDROWIE.